refleksoterapia

Refleksologia to naturalna terapia znana i ceniona na całym świecie. Praca na refleksach sięga swymi korzeniami czasów starożytnego Egiptu, a dziś stosowana jest jako terapia wspomagająca medycynę w leczeniu wielu schorzeń i niedomagań zarówno na poziomie ciała fizycznego jak i psychiki.
Już na kilka lat przed wystąpieniem fizycznych dolegliwości stopy sygnalizują o narastającym problemie. Wszelkie zgrubienia, złogi, opuchnięcia i inne nieprawidłowości w refleksach stóp lub dłoni mogą świadczyć o rozwijającym się problemie. Im wcześniej zostaną podjęte działania terapeutyczne, tym szybciej ciało odzyska równowagę i nie dojdzie do zamanifestowania choroby w ciele fizycznym. Dlatego też refleksologia ma ogromne znaczenie również jako profilaktyka.
Doskonałym uzupełnieniem refleksologii stóp jest refleksologia twarzy. Twarz to fasada ludzkiej osobowości, to obraz psychiki człowieka i jego emocjonalnych odczuć. Zabieg refleksologii twarzy wprowadza w stan głębokiego relaksu, graniczący z odczuciem snu. W takim stanie człowiek ma możliwość wglądu w swoje wnętrze i dotarcie do blokad i ograniczeń utrudniających mu codzienne życie. Uwolnienie tych napięć i negatywnych emocji poprawia jakość życia i przywraca pozytywne nastawienie. Praca na refleksach twarzy, poprawiając krążenie krwi i limfy, spłyca zmarszczki, wygładza skórę i przywraca jej naturalny blask. Działa nie tylko terapeutycznie, ale także upiększająco.