masaż Ajurwedyjski

AJURWEDA to licząca ponad 5 tys. lat sztuka naturalnego uzdrawiania oraz wiedza o życiu prowadzącym do zdrowia i harmonii wewnętrznej. Traktuje człowieka holistycznie, a jako stan zdrowia uważa równowagę między ciałem, umysłem i duszą. Ajurweda podaje proste, możliwe do zastosowania na co dzień sposoby zachowania zdrowia oraz remedia na wiele dolegliwości jak m.in. nadwaga, stres, zaburzenia snu, problemy kobiece, brak radości życia. Jest drogą do poznania siebie i unikalnej dla każdego człowieka konstytucji, złożonej z trzech biologicznych energii: vata, pitta, kapha, które wpływają na ciało i umysł, a ich nierównowaga powoduje chorobę.
Stosując okrężne ruchy, nacisk, techniki ugniatania, tarcie i transmisję energii, relaksujemy układ krążenia, limfatyczny, emocjonalny, energetyczny i muskularny, co pomaga usunąć zmęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne, wywołując głęboki relaks, który pomaga nam odzyskać zdrowie fizyczne i psychiczne.

* wzmacnia system odpornościowy
* poprawia dotlenienie organizmu
* pozytywnie wpływa na koncentrację
* odżywia skórę, nadaje jej zdrowszy wygląd
* rozluźnia mięśnie
* dodaje energii, obniża poziom stresu
* pomaga pozbyć się toksyn z organizmu
* działa antydepresyjnie

Przed masażem nie jedz dużego posiłku ani nie pij alkoholu. Po trwającym godzinę masażu dobrze jest jeszcze chwilę poleżeć pod ciepłymi ręcznikami, co zwiększy wchłanianie dobroczynnych ziół czy olejów. Pomimo usuwania nadmiaru oleju ręcznikiem papierowym należy liczyć się z tym, że olej może dostać się do włosów. Ewentualnie należy mieć ze sobą ubranie, które może się trochę zatłuścić.
Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią – zgłoś to w trakcie zapisu, żeby dobrać rodzaj masażu, który jest dla ciebie wskazany.