korekcja

Korekcja kręgosłupa prowadzi do lepszej jego symetrii, lepszego unerwienia oraz bardziej sprawnego i właściwego jego oddziaływania na cały organizm człowieka.

Wspomaga leczenie skoliozy, przepukliny dysków, zmian zwyrodnieniowych kości, osteoporozy, artrozy stawów, trudno gojących się złamań oraz ich powikłań, bólu głowy o niejasnym podłożu, alergii, zaburzeń słuchu, zaburzeń hormonalnych, kamicy nerek i woreczka żółciowego, chorób żołądka, wątroby, śledziony, trzustki i nerek, zapalenia zatok i chorób płuc(gruźlica) oraz chorób kobiecych; guzy macicy, torbiele jajników oraz cysty. Uwalnia od stresów, nadmiernych napięć fizycznych, blokad emocjonalnych oraz przywraca naturalną harmonię naszej psychice.

Cały kostny układ (kościec) : czaszka, kręgosłup, z którym łączą się żebra i (pośrednio) mostek, obręcz kończyny górnej i dolnej, szkielet kończyn wraz z elementami chrzęstnymi całego kośćca stanowi rusztowanie dla mięśni i tworzy wraz z nimi aparat ruchowy, ochrania mózg i rdzeń kręgowy oraz wewnętrzne narządy. Z kolei rdzeń kręgowy to część ośrodkowego układu nerwowego położona w kanale kręgosłupa i łącząca się z mózgiem. Od niego odchodzą parami (lewy i prawy) nerwy rdzeniowe, które unerwiają mięśnie, skórę tułowia i kończyn oraz narządy wewnętrzne. Takie połączenie kośćca z układem nerwowym tłumaczy w jakimś stopniu fizjologię funkcjonowania naszego ciała i jednocześnie wyjaśnia możliwości jego zaburzeń.

Z tych zależności wynika taki wniosek; aby całe ciało właściwie pracowało, musi właściwie pracować cały kościec i wszystkie jego mięśnie.