biorezonans

W tradycyjnej medycynie Wschodu przyjęte jest uważne obserwowanie stanu skóry i jej bioaktywnych punktów znajdujących się na energetycznych kanałach ciała oraz badanie z pulsów. Takiej sztuki trudno się nauczyć, ale jeszcze trudniej wyciągnąć wnioski z otrzymanych w ten sposób informacji. Współczesna medycyna połączyła starożytną wiedzę z możliwościami technicznymi na bazie wykorzystania elektrycznych właściwości skóry. Tak powstały, w ostatnich latach, uzyskujące coraz większą popularność różne metody diagnostyki bioelektroinformacyjnej (BEI).

Diagnostyka przy pomocy sprzętu medycznego Intera-DiaCor [Vega test] poprzez wykorzystanie fal elektromagnetycznych ocenia stan całego organizmu.
Istota takiej metody polega na tym, że za pomocą specjalnego urządzenia można zarejestrować reakcje organizmu na podanie mu elektromagnetycznego wahania określonych częstotliwości. Stwierdzono, że każdy obiekt chemiczny, w tym również biologiczny, posiada odnoszącą się tylko do niego częstotliwość elektromagnetyczną.

Współczesna aparatura pozwala mieć w bazie danych częstotliwe standardy wirusów, bakterii, pasożytów, jak również mikroelementów, enzymów, hormonów i witamin. Przeprowadzając pomiary oporu skóry na energetycznych kanałach ciała, rejestrujemy widma częstotliwości różnych organów. A porównując dane pomiarów w bioaktywnych punktach bądź strefach skóry ze standardowymi widmami i otrzymując efekt rezonansu, można określić rodzaj zmian patofizjologicznych w organizmie oraz podać ich przyczynę.